توسعه فضاهای کاری و رفاهی جهت پرسنل گروه کارخانجات مقصود

توسعه فضاهای کاری و رفاهی جهت پرسنل گروه کارخانجات مقصود

_

افتتاح رستوران سپیده جام

تغییرات مدیریتی در سطح گروه کارخانجات مقصود و تغییر دیدگاه نسبت به رفاه و حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمان باعث شد تا به جهت حفظ سرمایه انسانی و رفاه حال پرسنل، رستوران جدید در شان شرکت سپیده جام توس ساخته و مورد بهره برداری قرار گیرد که نسبت به رستوران قدیم دارای مزایای زیر می باشد:

  • ظرفیت پذیرایی 600 نفر در هر شیفت
  • مساحت زیاد و تهویه مناسب
  • وجود سه مسیر تردد جداگانه
  • سرامیک کف و رعایت کلیه الزامات بهداشتی
  • آشپزخانه بزرگ، استانداد و ایمن از لحاظ بهداشتی
  • محیطی آرام و برخوردار از نور خورشید از سه جهت
  • دکوراسیون شاد و جذاب

افتتاح رستوران سارگل

پیرو دغدغه ‌های ریاست محترم هیات مدیره گروه مبنی بر تکریم سرمایه های انسانی و اجرای فاز 4 توسعه شرکت سارگل شرق در جهت تحقق در زمینه ی اشتعال زایی با رویکرد افزایش تولید و جذب تیروی انسانی ساخت رستوران اختصاصی شرکت سارگل اغاز گردید. و رستوران به مناسبت میلاد با سعادت امام سجاد (ع) افتتاح گردید.

افتتاح فضای جدید واحدهای بازرگانی داخلی و خارجی

 شرایط بازار و تعامل بیشتر با مشتری نیاز و فضایی جدید برای واحدهای بازرگانی داخلی و خارجی نیازی بود که به شدت احساس می شد. به همین دلیل ریاست محترم هیات مدیره پیرو فازهای توسعه‌ای گروه کارخانجات مقصود دستور آماده سازی فضایی جدید و اختصاصی را برای این دو واحد صادر کردند.

پس آماده سازی فضای جدید واحد بازرگانی داخلی به محل جدید منتقل شد تا ضمن دسترسی ساده تر مشتریان به این واحد، این واحد با تمرکز بهتری ماموریت های مهم خود را به انجام برساند.

همچنین واحد بازرگانی خارجی نیز به محل جدید خود نیز منتقل شد. رصد بازارهای جهانی و برقراری تعامل با آنها از جمله وظایف اساسی این واحد در گروه کارخانجات مقصود می باشد از همین روی مستقر شدن در فضای ایجاد ضمن امکان توسعه منابع انسانی باعث شده که این واحد با تمرکز بیشتری به انجام وظایف خود بپردازد.

امروزه کمتر اندیشمند اقتصادی در جهان یافت می شود که هنوز معتقد باشد که می توان اساس اقتصاد یک کشور را بر آتارکی یا همان استقلال اقتصادی با مفهوم بریدگی کامل از اقتصاد بین المللی پایه ریزی و سازماندهی کرد. لذا تمامی کشورها تلاش دارند با شناسایی و ارزیابی دقیق ظرفیت های ملی خود نقشی مناسب با آن را در عرصه اقتصاد جهانی باز کنند. در این میان همانطور که به خوبی می دانیم شاخص حجم صادرات یک کشور یکی از  نشانگرهای مهم اقتصادی است که رشد یا کاهش آن تاثیر زیادی بر تولید ناخالص ملی و به تبع آن بر نرخ تورم، نرخ برابری ارز و نرخ بهره دارد و همواره مورد توجه همه دست اندرکاران اقتصادی و فعالان عرصه تولید بوده است.

در کنار تمامی عوامل موثر بر رشد صادرات از قبیل اصلاح قوانین و سیاست ای گمرکی، تسهیل دسترسی به اعتبارات، افزایش همکاری بین بازیگران اقتصادی، ترکیب سیاست های کوتاه مدت و بلند مدت رشد اقتصادی، اصلاح و بهینه سازی روش های تولید و تعیین قیمت مناسب کالاهای صادراتی و غیره، درهم تنیدگی و وابستگی روزافزون اقتصاد واحدهای ملی به یکدیگر و تمایل به تجارت آزاد در صحنه بین المللی از یک سو و از سوی دیگر پیشرفت های شگرف در عرصه ارتباطات و انتقال اطلاعات و لزوم برقراری ارتباط موثر با طرف های اقتصادی و تجاری بین المللی در تمامی سطوح خرد و کلان، وجود واحدی ویژه درون سازمانهای بزرگ و کوچک برای رصد و تحلیل موقعیت ها، فرصت های همکاری، ایجاد و تنظیم ارتباطات با طرف های تجاری مناسب در سطح بین المللی را ایجاب می کند.

مجتمع بزرگ گروه تولیدی مقصود، نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با آگاهی از ظرفیت های موجود خود در کنار توجه به بازار داخلی بطور جد و با حساسیت به مقوله صادرات می اندیشد و یکی از اهداف مهم مجموعه مدیران گروه مقصود تبدیل این نام به یک برند جهانی و کسب سهم شایسته خود از بازار صنعت ظروف سرامیکی در طیف وسیع آن در بازار جهانی می باشد و

لذا قسمتی مهم از این فرایند که همان بررسی و رصد فرصت خای حضور در بازارهای جهانی و برقراری تماس با مشترین بالقوه خارجی می باشد برعهده واحد بازرگانی خارجی گروه مقصود گذارده شده است. واحد بازرگانی خارجی گروه مقصود با بهره گیری از نیروهای مجرب و آشنا با زبان های خارجی مختلف، علی رغم وجود محدودیت ها و موانع فعلی موجود برسر راه تجارت خارجی به موازات انجام وظیفه مهم یافتن تامین کنندگان خارجی مطمئن برای واردات مواد اولیه مورد نیاز خطوط مختلف تولیدی که به خودی خود دارای حساسیت بسیار بالایی مانند زمانبندی دقیق خرید و ورود مواد اولیه جهت نغذیه خطوط تولیدی می باشد، همواره با جدیت در تلاش برای گشایش بازارهای جهانی برای محصولات گروه می باشد.

با توجه به جایگاه خاص توسعه صادرات در اندیشه مدیریت گروه، واحد بازرگانی خارجی بسیار مورد توجه مدیریت عالی گروه بوده و در ارتباط تنگاتنگ و تحت رهبری مستقیم ایشان انجام وظیفه می نماید و امید های زیادی به موفقیت آن بسته شده است. از ابتدای سال 1401 با هدف ایجاد فضای مناسب برای فعالیت واحد بازرگانی خارجی، مکان جدیدی برای استقرار و تمرکز این واحد اختصاص داده شده تا پرسنل بازرگانی خارجی در کمترین زمان ممکن به سایر واحد های مرتبط دسترسی  داشته و با آنها تعامل نمایند.

اخیرا شاهد رفت و آمد مشتریان خارجی بالقوه متعددی در مجموعه هستیم که واحد بازرگانی خارجی درحال انجام مذاکرات مقدماتی با آنها می باشد و گزارش لحظه به لحظه این مذاکرات به اطلاع مدیریت عالی گروه می رسد و امید آن می رود که با تاکیدات و حمایت های مدیریت محترم و تلاش و پیگیری مداوم پرسنل بازرگانی خارجی و تاییدات الهی انشاالله در میان مدت ضمن حفظ سهم بازار داخلی شاهد سنگین شده کفه فروش صادراتی گروه مقصود نسبت به فروش داخل باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیرسانهارتباط با ماتماس