محصـولات چینی

چینی استخوانی              چینی              آفرینش های هنری

برآمده از دل تاریخ

در حدود سه هزار سال پیش ظروف چینی در خاور دور ساخته شدند و پس از آنکه به سرزمین پارس رسیدند برای مردمان سرزمین کهن خراسان کافی بود تا با ذوق ظروف چینی را به هنر خویش بیارایند!

اکنون مجتمع تولیدی چینی مقصود بعد از گذشت سی سال همچنان میراث دار ذوق نیاکان خراسان کهن است. ذوقی برآمده از دل تاریخ و آمیخته با صنعت مدرن تولید چینی!

برای سلامتی

لعاب روی ظرف چینی یکی از مهم‌ترین اجزا آن می باشد لعاب چینی نه تنها آن را در برابر نفوذ مایعات مقاوم می کنم بلکه از نظر سلامتی هم بسیار حائز اهمیت است. وجود لعاب، سطح چینی را سیقلی می کند همچنین مانع جمع شدن میکروب روی سطح چینی می شود. اما باید مد نظر داشت لعابی که برای چینی استفاده می شود از لعاب غیر استاندارد و یا لعابی که مواد شیمیایی براق کننده آن بیشتر از استاندارد های تعریف شده است نباشد. وجود لعاب غیر استاندارد بر روی سطح چینی ضمن اینکه باعث می شود مواد شیمایی وارد بدن انسان شوند در بلند مدت هم سرطانزا خواهد بود.

برای سلامتی

لعاب روی ظرف چینی یکی از مهم‌ترین اجزا آن می باشد، استفاده از لعاب نه تنها باعث درخشندگی و براقی ظرف چینی می شود بلکه آن را در برابر شوک های دمایی سرد و گرم و نفوذ آب نیز مقاوم می کند.

اما مهم ترین نکته ای که در استفاده از لعاب باید مد نظر داشت این است که اگر ظرف چینی فاقد لعاب و به حالت بیسکوئیت باشد، از لعاب نا مناسب یا بیشتر از اندازه فرمولاسیون استفاده شود (مثل چیزی که در چینی های غیر استاندارد مشاهده می شود) باعث می شود تا مواد شیمیایی موجود در لعاب که برای سلامتی انسان مضر هستند در هنگام صرف غذا به همراه مواد غذایی وارد بدن انسان شوند و در بلند مدت سرطانزا باشند. از طرف دیگر وجود لعاب استاندارد باعث می شود تا ظرف چینی در برابر خش های ایجاد شده در هنگام استفاده یا آسیب های احتمالی مواد غذایی بازی و اسیدی مقاوم باشد و مانع ایجاد میکروب به دلیل ماندگاری این مواد روی ظرف می گردد. لعاب مناسب و استاندارد باعث می شود تا شستشو ظرف ساده و بهداشتی تر انجام شود.

یک پذیرایی اصیل

فنجان چینی علاوه بر اصالت و زیبایی باعث می شود تا عطر و طعم چای تغییر نکند

پس برای نوشیدن یک چای با عطر و طعم ماندگار و باکیفیت از سرویس چای خوری چینی استفاده کنید تا لذت نوشیدن چای اصیل ایرانی را در سرویس چای خوری چینی مقصود حس کنید.

لبه طلا، زیبایی در عین سادگی

استفاده از طلا در تزئین ظروف به خصوص ظروف چینی باعث می شود تا در عین سادگی زیبا به نظر برسند. طلا در تزئین ظروف چینی آنقدر جذاب است که نیاز نباشد تا از سایر تزئینات استفاده گردد. ظروف لبه طلا به خاطر سادگی و در عین زیبایی طلا همیشه شیک و بروز به نظر می رسند و هیچگاه طرح آنها در نظر شما قدیمی نخواهد شد. رنگ طلا در ظروف گرما و لطافت خورشید را در ناخودآگاه ما زنده می کند و باعث می شود تا آرامشی، در زمان استفاده احساس کنیم.

لذت انتخاب پیکره های متنوع

تنوع پیکره های چینی و چینی استخوانی از برندی اصیل که میتواند بطور کامل ظروف مورد نیاز سرویس پذیرایی شما را متناسب با هر نوع سلیقه ای تامین نماید.

با تنوع انتخاب‌های پیش روی از سرویس هایی با پیکره های متنوع چینی مقصود، با خاطری آسوده، می‌توانید حجم قابل توجهی از مهمانی های خود را بدون محدودیت در انتخاب ظروف چینی و چینی استخوانی مورد نیاز خود، مدیریت کرده و تجربه یک پذیرایی به سبک اصیل ایرانی را در خاطر خود و دیگران به یادگار بگذارید.

آفرینش های هنری مقصود ، خاستگاه زیبایی و هنر

هنرمندان خراسانی در چینی مقصود گرد هم آمدند تا با ذوق و سلیقه، مجموعه ای از ظروف و مجسمه هایی که طرح هایشان از فرهنگ غنی مردم ایران زمین الهام گرفته شده را بیافرینند و زیبایی را برای خانه های آنها به ارمغان بیاورند و این هنر را به لطف صادرات به رخ مردم دنیا بکشند.
طرح های ظریف متنوع با زیبایی منحصر به فرد در آفرینش های هنری مقصود ساخته می شوند مثل مجسمه حواصیل که در اکثر فرهنگ ها نشانه و نماد خرد است، همینطور رقص سماع را در قالب مجسمه رومی پیاده کردند و هندسه و خیام که همیشه با هم بودند را در گلدان خیام به جود آوردند.
ضامن آهو، پنجره فولاد و .... دیگر مجسمه ها و طرح های آفرینش های هنری مقصود هستند که هرکدام فرهنگ خاصی را با زیبایی منحصر به فردشان نشان می دهند.